مطالعات خارج از کشور می تواند یک تجربه تغییر دهنده زندگی باشد. اگر می خواهید در خارج از کشور تحصیل کنید، باید برای چالش هایی که در انتظار شماست آماده باشید. مدارک و فرم های زیادی برای تکمیل درخواست برای تحصیل در خارج از کشور وجود دارد که ممکن است برخی از اصول اولیه را فراموش کنید. در اینجا لیستی از مدارک مختلفی وجود دارد که باید هنگام درخواست برای برنامه تحصیلی در خارج از کشور آماده داشته باشید:

شما به لیست کاملی از مدارک مورد نیاز برای تحصیل در خارج از کشور نیاز دارید. در اینجا چند مدرک کلیدی برای تحصیل در خارج از کشور وجود دارد که برای درخواست برای برنامه های تحصیل در خارج از کشور باید داشته باشید.

  1. فرم درخواست

فرم درخواست اولین چیزی است که کمیته پذیرش از شما می بیند، بنابراین مهم است که مطمئن شوید که خوب به نظر می رسد! این به آنها یک ایده کلی از مهارت های شما و نوع شخصی شما می دهد. متقاضیان باید توجه داشته باشند که باید تمام فیلدهای داده شده را در فرم درخواست آنلاین پر کنند و در صورت وجود هر مورد خاص، اطلاعات دقیق و ارائه شواهد از طریق شواهدی مانند مقاله ارائه دهند. حتماً قبل از ارسال، همان را مرور کنید تا از خطاهای لحظه آخری جلوگیری کنید!

  1. پاسپورت

این برای سفرهای بین المللی ضروری است و باید مطمئن شوید که به روز است. شما به پاسپورتی نیاز دارید که حداقل شش ماه پس از تاریخ بازگشت برنامه ریزی شده شما معتبر باشد. این یکی از مهمترین اسناد تحصیل در خارج از کشور است.

  1. SOP (بیانیه هدف)

SOP برای برنامه حیاتی است. در مورد دانش آکادمیک و حرفه ای شما، دلیل پیشرفت در یک دوره خاص و دلیل تمایل به درخواست برای یک موسسه خاص صحبت می کند. این یک کار بسیار چالش برانگیز برای دانشجویان است و آنها باید این کار را با دقت زیادی انجام دهند. این مقاله ضروری است زیرا کمیته پذیرش آن را از نزدیک ارزیابی خواهد کرد.

  1. ریز نمرات تحصیلی

شما باید کپی های رسمی از ریز نمرات دانشگاهی خود را به عنوان بخشی از درخواست خود ارسال کنید. اینها سوابق تحصیلی شما مشابه برگه های نمره تلفیقی هستند. اینها شامل مدارک تحصیلی و دوره هایی است که در گذشته گذرانده اید.

  1. LOR (توصیه نامه)

توصیه نامه یکی دیگر از اسناد مهم است که به کمیته پذیرش کمک می کند تا مشخصات دانشجو را ارزیابی کند. بینش هایی را در مورد سفر متقاضی در کالج می دهد و شرکت کنندگان را با دستاوردهای آنها و همچنین الگوهای کاری خاص آنها آشنا می کند.

  1. نمرات آزمون استاندارد تحصیل در خارج از کشور:

اگر برای برنامه‌ای درخواست می‌کنید که به نمرات آزمون استاندارد نیاز دارد، باید مطمئن شوید که نمرات خود را در دسترس دارید. برای دانشجویان بین المللی، گاهی اوقات ارائه مدرکی مبنی بر مهارت انگلیسی مهم است. رایج ترین آزمون برای این آزمون آیلتس است، برخی از دانشگاه ها ممکن است تافل یا PTE را نیز بپذیرند. همچنین ممکن است در صورت درخواست در مقطع کارشناسی، نیاز به شرکت در آزمون SAT یا ACT داشته باشید. اگر برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد از موسسه ای در کشور دیگری درخواست می دهید، شرکت در آزمون های اضافی مانند GRE یا GMAT نیز توسط بسیاری از دانشگاه ها مورد نیاز است.

  1. اثبات منابع مالی:

برای نشان دادن توانایی شما در پوشش هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در زمان درخواست ویزا، به مدرکی مبنی بر موجودی بانک خود نیاز دارید. این را می توان با صورت حساب های بانکی نشان داد. همچنین می توانید در زمان درخواست ویزا، مدرکی مبنی بر وام دانشجویی خود یا هر مدرک درآمد دیگری ارائه دهید.

  1. CV - رزومه

رزومه / رزومه یک سند بسیار ارزشمند برای نشان دادن مهارت ها، تجربه و سابقه کاری شما همراه با موفقیت های تحصیلی است. برای دانشجویان بین المللی به ویژه برای MBA که امیدوارند توجه افسران پذیرش را در آنجا جلب کنند، حیاتی است.

  1. گواهی سلامت

چندین کشور قوانین بهداشتی خاص خود را دارند که باید رعایت شوند. اینها شامل گرفتن کارت بیمه درمانی یا داشتن سوابق واکسیناسیون است. فراموش نکنید که معاینه شوید تا گزارش های سلامت خود را به روز داشته باشید!

  1. عکس

برای اثبات هویت خود، یک عکس با نمای نزدیک از صورت شما الزامی است. ویزاها ممکن است شرایط خاصی برای تصاویر داشته باشند، بنابراین مطمئن شوید که این موضوع را به طور کامل بررسی کرده و با استانداردهای آنها مطابقت دارید.

برخی اسناد دیگر عبارتند از:

ویزای دانشجویی

نمونه کارها

کارت شناسایی

اثبات سابقه کار

مدرک اقامت

با آماده کردن همه این مدارک از قبل، می توانید روند درخواست را ساده کنید و شانس خود را برای پذیرش در برنامه رویایی خود افزایش دهید. بنابراین، اگر قصد دارید به زودی درخواست دهید، این مدارک را آماده کرده و ترتیب دهید. در نهایت، باید چمدان های خود را ببندید و برای یک تجربه شگفت انگیز آماده شوید!