انتخاب تحصیل در استرالیا احتمالا یکی از بهترین تصمیماتی بود که گرفتید. حال که تحصیلات شما به پایان رسیده است چه تصمیمی دارید؟

البته، شما مطمنا نمی خواهید استرالیا را ترک کنید. خوب، چرا که نه؟ این مکان بسیار زیبایی است. تحصیل در استرالیا واقعاً یک امتیاز است و هیچ چیزی وجود ندارد که شما را عاشق این مکان نکند.

مردم، محیط اطراف، فرهنگ، همه چیز عالی است. بنابراین، در واقع، قابل درک است که چرا می خواهید پس از اتمام تحصیلات خود در استرالیا بمانید.

خوب، شما خوش شانس هستید، طیف گسترده ای از گزینه ها برای کسانی که تصمیم می گیرند پس از فارغ التحصیلی از کالج یا دانشگاه خود استرالیا را ترک نکنند، وجود دارد.

استرالیا مملو از گزینه های ماندن است

زمانی که نمی خواهید پس از فارغ التحصیلی استرالیا را ترک کنید، گزینه هایی دارید که می توانید آنها را بررسی کنید. به عنوان مثال، دانشگاه ها و موسسات زیادی در استرالیا وجود دارند که به شما در مورد گزینه هایی که برای ادامه تحصیل دارید اطلاع می دهند.

اگر فارغ التحصیل هستید، مطمئناً برنامه کارشناسی ارشد ایده بسیار خوبی خواهد بود. اگر می خواهید در استرالیا بمانید یا به کشور خود بازگردید، توصیه های زیادی برای شما وجود دارد. تصمیم گیری در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهید و چه کاری را انجام ندهید واقعاً مهم است و این موسسات مشاوره و راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار می دهند تا تصمیم خود را راحت بگیرید.

تحصیلات تکمیلی

بسیاری از دانشجویان بین المللی وجود دارند که تصمیم می گیرند تا در ادامه تحصیل خود پیشرو باشند. استرالیا برنامه های فوق العاده ای در کالج ها و دانشگاه های خود دارد که برخی از بهترین برنامه های کارشناسی ارشد را ارائه می دهند.

ادامه تحصیل در واقع به شما در به دست آوردن فرصت های شغلی مختلف که همیشه وجود دارد کمک می کند. شما باید مدارک بالاتری کسب کنید تا بتوانید آینده ای درخشان داشته باشید. همچنین، شما تجربه ای را که در مورد رشته تحصیلی خود به آن نیاز دارید، به دست می آورید تا بتوانید بعداً یا در زندگی شغلی مناسب پیدا کنید.

شما می توانید انتخاب کنید که در همان موسسه ای که در آن فارغ التحصیل شده اید، بمانید. یا می توانید به سادگی به برخی از دانشگاه های دیگر نقل مکان کنید زیرا برنامه کارشناسی ارشد بسیار خوبی نیز دارند. فقط مطمئن شوید که عاقلانه انتخاب می کنید.

اگر علاقه مند به ادامه تحصیل در استرالیا هستید، مراحل خاصی وجود دارد که باید آنها را دنبال کنید.

برای تمدید ویزای دانشجویی از اداره مهاجرت استرالیا اقدام کنید. ویزای شما در زمان فارغ التحصیلی منقضی می شود، بنابراین برای ادامه اقامت در اینجا تمدید ضروری است.

همچنین اطمینان حاصل کنید که بودجه لازم برای پذیرش در دانشگاه جدید یا تحمل هزینه های زندگی و تحصیل را دارید.

بیمه سلامت دانشجویان خارج از کشور را که در استرالیا دارید تمدید کنید.

برای رشته ای که در یک دانشگاه خاص انتخاب کرده اید درخواست بدهید.

پس از ادامه تحصیل، می توانید برای ویزای کار درخواست دهید و در اینجا بمانید.

نتیجه

ماندن در استرالیا چندان سخت به نظر نمی رسد. اکثر مردم حتی به سراغ گزینه اقامت دائم نیز می روند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به اداره مهاجرت درخواست دهید و همه چیز آماده است.