پادفک مخفف لغت روسی подготовительный факультет است. دوره پادفک (padfak)، دوره‌ی آماده‌سازی زبان روسی است که شرایط را برای تحصیل در دانشگاه‌های روسیه فراهم می‌کند. دوره پادفک دوره‌ی آموزشی قبل از ورود به دانشگاه‌های روسیه است.دوره پادفک چیست، دوره‌ای تخصصی و هدفمند بیشتر برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی مناسب است.

کسانی که خواستار تحصیل در رشته‌های علوم انسانی یا ریاضی هستند، مسلماً دروس علوم انسانی و ریاضی برای آن‌ها ارائه می‌شود. با گذراندن این دوره علاوه بر اخذ گواهی تعیین سطح روسی متقاضی به زبان روسی تسلط پیدا می‌کند و با فرهنگ، شیوه زندگی و تاریخ روسیه آشنا می‌شود و همچنین دروس پایه و اصلاحات دروس مربوطه به رشته‌ی تخصصی خود را می‌گذراند.

دوره پادفک چه مدت طول می‌کشد و هزینه‌ی آن چقدر است؟

دوره‌های مقدماتی دانشگاه مانند پادفک شاید شرایط سخت‌گیرانه تحصیلی بیشتری را برای ورود به دانشکده‌ها و دانشگاه‌ها داشته باشد اما متقاضیانی که دوره‌های آمادگی دانشگاه را می‌گذرانند، در کلاس‌های درس دانشگاه فعال‌تر هستند و انتظارات برای دستیابی به سطح بالاتری را دارند. دانش‌آموختگان دانشگاه‌های روسیه فقط در صورتی مدارکشان قابل‌تأیید است که دوره پادفک را گذرانده باشند. در روسیه، 766 دانشگاه در 82 منطقه از کشور از کالینینگراد تا ولادیوواستوک آماده استقبال از شما هستند.

می‌توانید برای مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد، دکترا، آموزش حرفه‌ای یا پیشرفت حرفه‌ای در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید و همچنین روسی را یاد بگیرید. در دانشگاه‌های روسیه می‌توانید تقریباً در هر حرفه‌ای که در حال حاضر در بازار جهانی تقاضا می‌شود، تحصیل کنید. به‌طورکلی طول دوره پادفک 120 ساعت آموزش در روسیه است. این دوره معمولاً از 8 تا 10 ماه به طول می‌انجامد.

تقریباً زمان ثبت‌نام دوره پادفک از نیمه‌های فروردین (آوریل) شروع می‌شود و تا اوایل مرداد (ژوئیه) ادامه دارد. اکثر دوره‌های پایه هزینه دارند. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به نسبت دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی بسیار متفاوت است. هزینه گذراندن دوره پادفک برای دانشجویان مشمول بورسیه رایگان برگزار می‌شود.

هزینه دوره پادفک بستگی به طول دوره آموزشی دارد. برخی از هزینه‌ها به‌صورت زیر است: 

 • دوره‌ی عادی: 3500$
 • برنامه یک سال و نیمه: 6780$
 • آموزش تمام‌وقت (26 ساعت در هفته) دوره پیشرفته آموزش زبان روسی:5780$
 • آموزش نیمه‌وقت (18 ساعت در هفته): 4780$ 

  منابع آموزشی مورداستفاده در دوره پادفک روسیه 

  1. کتاب‌های دوره کاربردی آموزش زبان روسی
  2. کتاب آموزش و تمرین رسم‌الخط روسی
  3. مجموعه کتب مکالمه به روسی بر اساس متد آموزشی روسیه و آمریکا
  4. کتاب صرف افعال روسی
  5. فرهنگ لغت و شیوه استفاده از آن